Preparaty i kremy z koenzymem Q10

Koenzym Q10 jest jednym z najważniejszych ochronnych przeciwutleniaczy. Jest substancją o charakterze witaminy. Występuje w każdej komórce ciała i bierze udział w podstawowych dla jej życia przemianach metabolicznych. Niestety już po 35. roku życia następuje znaczne obniżenie poziomu wewnątrzustrojowego koenzymu Q10, związane z osłabieniem mechanizmów jego wewnątrzustrojowej syntezy, niedoborem substratów w spożywanych pokarmach i nadmiernym zużyciem przez organizm. Mogą go też powodować leki obniżające cholesterol – inhibitory HMG-CoA (statyny i fibraty).

W badaniach klinicznych udowodniono, że niedobór koenzymu Q10 powoduje przyspieszenie procesu starzenia się organizmu oraz sprzyja rozwojowi szeregu chorób, m.in.: niewydolności krążenia, choroby mięśnia sercowego, nadciśnienia tętniczego, niektórych chorób nowotworowych (raka piersi, raka płuc), cukrzycy, chorób przyzębia i dziąseł oraz występowaniu zaburzeń odporności.

Niedobór koenzymu Q10 sprzyja także nadwadze i otyłości. Aby przeciwdziałać tym zjawiskom konieczne jest uzupełnianie niedoborów koenzymem Q10, który jest substancją rozpuszczalną w tłuszczach, i wymaga podawania go po posiłkach oraz zastosowania specjalnych nośników zwiększających jego biodostępność (n.p. lecytyna, tłuszcze). Obserwowany w ostatnich latach postęp w nanotechnologii umożliwił wyprodukowanie wodorozpuszczalnego koenzymu PureSorb-QTM40 w którym zmniejszone do 0,2 µm cząsteczki koenzymu Q10 zamknięte zostały w maltodekstrynie.

cellaktive

Cellaktiv Q10 50mg

Koenzym Q10 tabletki do ssania

 

 

Krem Q10 na dzień

krem_q10_na_noc

Krem Q10 na noc

 

Krem Q10 pod oczy