Działamy w branży medycznej od lat 80-tych. Początkowo jako firma produkująca aparaturę laboratoryjną wytwarzaną na podstawie własnych opracowań poprzez hurtownię farmaceutyczną zaopatrującą apteki. Od 1993r. Hedat zajmuje się importem i popularyzacją leków i kosmetyków z koenzymem Q10. Nasza Firma jako pierwsza w kraju rozpoczęła import i wprowadziła na rynek koenzym Q10 w kapsułkach, początkowo w dawce 10 mg. W marcu 1997 r. wyprodukowaliśmy pierwszy w Polsce kosmetyk zawierający koenzym Q10 i sukralfat – Krem Regeneracyjny Vita Care® Q10. W 1999 r. zostały zarejestrowane dwie nowe dawki koenzymu Q10 30 mg i 60 mg, a w lipcu 2001 r. dokonaliśmy rejestracji i wprowadzenia do obrotu pierwszego w kraju koenzymu Q10 w tabletkach do ssania przeznaczonego na rynek stomatologiczny.

Pionier koenzymu Q10

W lutym 2002 r. ukazała się seria unikalnych kosmetyków Q10 Vita Care® zawierająca kremy na dzień, na noc i pod oczy będąca rozwinięciem pierwszego na rynku polskim pierwotnie opracowanego kremu regeneracyjnego z koenzymem Q10.

Rok 2010 to nowy ważny rozdział w historii naszej Firmy która jako partner strategiczny nawiązuje ścisłą współpracę z Zakładami Farmaceutycznymi Polfa-Łódź S/A, w Projekcie mającym na celu popularyzację nowej produkowanej w kraju kompleksowej linii produktów stomatologicznych Sensilab Q10 Sensitive. Obserwowany w ostatnich latach olbrzymi i coraz szybszy postęp w nanotechnologii, umożliwił naukowcom japońskim wyprodukowanie nowego znacznie lepiej przyswajanego od form tradycyjnych wodorozpuszczalnego koenzymu PureSorb-QTM40, w którym zmniejszone do 0,2 µm cząsteczki koenzymu Q10 zamknięte zostały w maltodekstrynie. Wyniki badań pokazały że w porównaniu z „tradycyjnym” koenzymem rozpuszczalnym w tłuszczach, PureSorb-QTM 40 stosowany przez Zakłady Farmaceutyczne Polfa Łódź S/A jest wchłaniany w organizmie szybko i w znacznej ilości niezależnie od postaci preparatu oraz pory jego przyjęcia.

Rok 2012 rozpoczęliśmy wprowadzając nowy innowacyjny produkt jakim są tabletki do ssania stosowane do zwalczania nieprzyjemnego zapachu z ust Hali-Z. Produkowane przez Cederroth Paramedical A/S Denmark, na podstawie licencji HaliCare ApS wyznaczają nowe standardy w walce z halitozą. Tabletkii do ssania Hali-Z zwalczają bezpośrednie przyczyny nieprzyjemnego zapachu z ust za który odpowiedzialne są związki siarki. Nowatorska zastrzeżona patentem w wielu krajach formuła składu tabletki zawierającej chelat aminokwasowy cynku /bisglicynian cynku/, pochłania i neutralizuje związki siarki, usuwając nieprzyjemny zapach i zapobiega wtórnej parodontozie.

Wszystkie produkty farmaceutyczne, które popularyzujemy, są zaawansowane technologicznie i nowatorskie, godne nowoczesnego świadomego oraz dbającego o swoje zdrowie pacjenta. Pragniemy zapewnić, że każdego dnia dokładamy wszelkich starań, aby tak było również w przyszłości.