Koenzym Q10 jest jednym z najważniejszych ochronnych przeciwutleniaczy. Jest substancją o charakterze witaminy. Występuje w każdej komórce ciała i bierze udział w podstawowych dla jej życia przemianach metabolicznych. Niestety już po 35. roku życia następuje znaczne obniżenie poziomu wewnątrzustrojowego koenzymu Q10, związane z osłabieniem mechanizmów jego wewnątrzustrojowej syntezy, niedoborem substratów w spożywanych pokarmach i nadmiernym zużyciem przez organizm. Mogą go też powodować leki obniżające cholesterol – inhibitory HMG-CoA (statyny i fibraty).

W badaniach klinicznych udowodniono, że niedobór koenzymu Q10 powoduje przyspieszenie procesu starzenia się organizmu oraz sprzyja rozwojowi szeregu chorób, m.in.: niewydolności krążenia, choroby mięśnia sercowego, nadciśnienia tętniczego, niektórych chorób nowotworowych (raka piersi, raka płuc), cukrzycy, chorób przyzębia i dziąseł oraz występowaniu zaburzeń odporności.

Niedobór koenzymu Q10 sprzyja także nadwadze i otyłości. Aby przeciwdziałać tym zjawiskom konieczne jest uzupełnianie niedoborów koenzymem Q10, który jest substancją rozpuszczalną w tłuszczach, i wymaga podawania go po posiłkach oraz zastosowania specjalnych nośników zwiększających jego biodostępność (n.p. lecytyna, tłuszcze). Obserwowany w ostatnich latach postęp w nanotechnologii umożliwił wyprodukowanie wodorozpuszczalnego koenzymu PureSorb-QTM40 w którym zmniejszone do 0,2 µm cząsteczki koenzymu Q10 zamknięte zostały w maltodekstrynie.

Preparaty i kremy z koenzymem Q10

cellaktive

Cellaktiv Q10 50mg

Pomaga utrzymać młodzieńczy wygląd i przywraca energię
więcej

Koenzym Q10 tabletki do ssania

Innowacyjna forma zamkniętego w cząsteczce dekstryny koenzymu Q10 (ACTI Q10).
więcej

Koenzym Q10 żel stomatologiczny

Optymalne połączenie dobranych składników zapobiegających paradontozie.
więcej

Krem Q10 na dzień

Krem regeneracyjny przeznaczony dla osób po 30. roku życia, o działaniu nawilżający.
więcej
krem_q10_na_noc

Krem Q10 na noc

Krem relaksujący przeznaczony dla osób po 30. roku życia, o działaniu nawilżający.
więcej

Krem Q10 pod oczy

Oczy i ich oprawa wymagają szczególnej troski. Poznaj rewolucję koenzymu Q10.
więcej